Klan web HoM

Welcome in Heroes of Might

rybaření

RybařeníRybaření nabízí zcela odlišné zážitky, než boj a expení. Nejen že se jedná o skvělý způsob relaxace, ale dokonce můžete chytit přísady na výrobu předmětů.

Rybářské vybavení a skilly lze získat (spolu s dalšími všeobecnými skilly) od členů rybářského cechu, kteří jsou v každém městě u teleportu nebo v grocery.  Abyste mohli rybařit, budete potřebovat prut a návnady. Tyto předměty můžete buď koupit, nebo získat questem. Pruty a shoty k nim se dělí stejně jako například zbraně do gradů (D, C, B, A, S), přičemž platí, že čím větší grade, tím větší damage. Pokud však používáte prut gradu, který nemůžete, dostanete stejně jako u ostatních předmětů postih.
Abyste mohli začít rybařit, musíte získat rybářské skilly. Všechny čtyři (Fishing, Reeling, Pumping a Fishing Mastery) získáte u již zmiňovaných členů cechu v každém městě.
Fishing shoty sice nejsou nezbytné, ale velmi vám rybaření usnadní. Používají se stejně jako soulshoty nebo spiritshoty. Musí mít stejný grade jako prut, který používáte, a také ony se dají získat prostřednictvím questu.
Prut umístěte do do slotu pro zbraň, návnadu pak do druhé ruky (stejně jako šípy). Jakmile se vybavíte prutem a návnadou, můžete začít rybařit.
Při rybaření se vám objeví zvláštní okno s přiblíženým pohledem na plovák. 

Úspěch rybaření závisí na skillech Pumping a Reeling, které vás výměnou za adena naučí rybář. Když seb ou ryba cuká a bojuje, použijte skill Reeling, když je vyčerpaná, použijte skill Pumping.
Vždy, když probíhá rybaření, vidíte zvláštní okno. Když se ryba zakousne do návnady, ukáže se vám v něm čas, který máte na její chycení a HP, které ryba má. V rybaření uspějete pouze tehdy, pokud její HP srazíte na 0 dříve, než čas vyprchá. Poté, co úspěšně ulovíte rybu, se ve vašem inventáři objeví buď samotná ryba, nebo truhla a rybářské okno se zavře. Pokud se vám nic nepodaří ulovit, zavře se okno také. V případě, že během rybaření stisknete znovu skill Fishing, ukončíte lov sami.
Pokud poklepete na ryby a truhly, které jste rybařením získali, promění se na další předměty. Ty je možné využít na vyrábění a některé z nich lze u rybáře vyměnit za Proof of Catching a Fish.
Ryby se obvykle vyskytují v místech, kde se zobrazí výdrž dechu nebo oblasti s jedinečnou kvalitou vody, jako jsou například Goddardské horké prameny (Goddard Hot Springs). Dejte si ovšem pozor, protože místo ryb je možné chytit i monstra!Vyšší úroveň Fishing Mastery umožňuje chytat lepší ryby. Ty jsou ovšem silnější, takže budete na jejich chycení potřebovat vyšší úroveň skillů Reeling a Pumping.
U rybáře si také můžete zakoupit rybářskou příručku (Fishing Manual), ve které najdete základní informace o rybaření. Navíc si můžete u rybáře koupit návnady pro začátečníky, které vám ukazují jaký skill kdy použít.
Pokud skilly Reeling a/nebo Pumping převyšují Fishing Mastery o více než dva levely, dostanete postih.